Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
12U Boys Division 1 11v11
Date: 3/11,3/21,4/9,4/10,4/11,4/15,4/30,5/1,5/2,5/5,5/6
Venue: ENSWORTH HIGH SCHOOL (CST)
WCSC (CST)
Drakes Creek (CST)
CROCKETT PARK (CST)
E.S. ROSE COMPLEX
MOSS WRIGHT (CST)
Brackets: All Brackets

12U Boys Division 1 9v9
Date: 3/6,3/7,3/13,3/21,3/27,4/3,4/11,4/15,4/24,4/25,5/1,5/2,5/8,5/13,5/16
Venue: Haslam Sansom Ministry Complex
VULCAN PARK (EST)
SAMSOM SPORTS COMPLEX (EST)
WCSC (CST)
LEXINGTON SOCCER COMPLEX (CST)
SMYRNA ROTARY SOCCER PARK (CST)
CROCKETT PARK (CST)
NORTH PARK (CST)
RSCSC (CST)
Brackets: All Brackets

12U Boys Division 2 9v9 East
Date: 3/5,3/6,3/7,4/8,4/13,4/24,4/30,5/1,5/8,5/12,5/19
Venue: PCSC- Cookeville
Drakes Creek (CST)
SMYRNA ROTARY SOCCER PARK (CST)
Spring Hill High School
MOSS WRIGHT (CST)
RSCSC (CST)
Brackets: All Brackets

12U Boys Division 2 9v9 West
Date: 4/10,4/19,4/25,5/1,5/2,5/15,5/22
Venue: MOSS WRIGHT (CST)
MRSC (CST)
CROCKETT PARK (CST)
PROGRESS PARK (CST)
NORTH PARK (CST)
LEXINGTON SOCCER COMPLEX (CST)
Brackets: All Brackets

12U Girls Division 1 11v11
Date: 3/4,3/6,3/21,4/3,4/10,4/11,4/14,4/23,4/24,4/25,5/1,5/2
Venue: WCSC (CST)
Mike Rose Soccer Complex
UNIVERSITY SCHOOL OF JACKSON (CST)
RSCSC (CST)
Drakes Creek (CST)
DC (CST)
PCSC- Cookeville
Brackets: All Brackets

12U Girls Division 2 11v11
Date: 2/28,3/7,3/27,3/28,4/11,4/17,4/20,4/22,4/24,4/25,4/28,5/1,5/2,5/8,5/9,5/11,5/15
Venue: UNIVERSITY SCHOOL OF JACKSON (CST)
WCSC (CST)
Mike Rose Soccer Complex
LEXINGTON SOCCER COMPLEX (CST)
MRSC (CST)
RSCSC (CST)
MOSS WRIGHT (CST)
TRINITY CHRISTIAN ACADEMY (CST)
APSU Morgan Bros field
Brackets: All Brackets

12U Girls Division 2 9v9
Date: 2/28,3/6,3/13,3/21,3/27,3/28,4/3,4/10,4/11,4/17,4/23,4/24,4/25,4/28,5/1,5/2,5/7,5/8,5/9
Venue: WCSC (CST)
MRSC (CST)
RSCSC (CST)
NORTH PARK (CST)
Spring Hill High School
Triple Creek Park
HERITAGE SOCCER COMPLEX
Mike Rose Soccer Complex
PCSC- Cookeville
HYSA (CST)
Brackets: All Brackets

13U Boys Division 1
Date: 2/25,2/27,2/28,3/6,3/7,3/10,3/27,4/10,4/11,4/15,4/18,4/24,4/25,5/1,5/2,5/11,5/13
Venue: ENSWORTH HIGH SCHOOL (CST)
E.S. ROSE COMPLEX
Mike Rose Soccer Complex
WCSC (CST)
HOUSTON MIDDLE SCHOOL (CST)
JOHN PAUL II (CST)
RINGGOLD HIGH SCHOOL (EST)
PROGRESS PARK (CST)
RSCSC (CST)
HYSA (CST)
Brackets: All Brackets

13U Boys Division 2 East
Date: 3/6,3/7,3/11,3/13,3/14,3/20,3/21,3/27,4/3,4/8,4/10,4/11,4/16,4/17,4/18,4/24,4/30,5/1,5/2
Venue: RINGGOLD HIGH SCHOOL (EST)
RSCSC (CST)
SMYRNA ROTARY SOCCER PARK (CST)
EASTMAN PARK @ HORSE CREEK (EST)
Drakes Creek (CST)
UTC Intramural Complex
METRO SOCCER COMPLEX AT DELL
WCSC (CST)
CAMP JORDAN (EST)
Oakland High School
HYSA (CST)
MOSS WRIGHT (CST)
ROCKY TOP SPORTS WORLD (CST)
Brackets: All Brackets

13U Boys Division 2 West
Date: 2/27,3/5,3/7,4/3,4/8,4/10,4/11,4/15,4/17,4/18,4/21,4/24,4/25,4/28,5/1,5/2,5/5,5/8,5/9,5/11,5/12
Venue: UNIVERSITY SCHOOL OF JACKSON (CST)
Mike Rose Soccer Complex
MRSC (CST)
HERITAGE SOCCER COMPLEX
WCSC (CST)
LEXINGTON SOCCER COMPLEX (CST)
Smith Park
RSCSC (CST)
HOUSTON MIDDLE SCHOOL (CST)
PROGRESS PARK (CST)
Independence High School
Brackets: All Brackets

13U Boys Division 3 West
Date: 3/11,4/3,4/10,4/11,4/16,4/17,4/24,4/25,4/28,5/1,5/2
Venue: WCSC (CST)
RSCSC (CST)
LEXINGTON SOCCER COMPLEX (CST)
Mike Rose Soccer Complex
Harding Acedemy(Memphis)
HERITAGE SOCCER COMPLEX
MOSS WRIGHT (CST)
Spring Hill High School
CROCKETT PARK (CST)
Brackets: All Brackets

13U Boys Division 3 East
Date: 3/6,3/21,4/10,4/11,4/17,4/18,4/23,4/24,4/25,5/1,5/2,5/8
Venue: CHATTANOOGA CHRISTIAN (EST)
ENSWORTH HIGH SCHOOL (CST)
HYSA (CST)
RSCSC (CST)
TED RHODES METRO CENTER (CST)
Drakes Creek (CST)
RINGGOLD HIGH SCHOOL (EST)
DUER SOCCER COMPLEX (CST)
Harding Academy(Nashville)
PCSC- Cookeville
MAYOR BOB LEONARD PARK
Brackets: All Brackets

14U Boys Division 1
Date: 2/6,2/7,2/27,2/28,3/6,3/7,3/28,4/3,4/10,4/11,4/14,4/16,4/17,4/18,4/21,4/22,4/24,4/25,4/27,4/29,5/1,5/2,5/8,5/9,5/11
Venue: Mike Rose Soccer Complex
UNIVERSITY SCHOOL OF JACKSON (CST)
CHATTANOOGA CHRISTIAN (EST)
Spring Hill High School
Blackman High School
LAKESHORE PARK (EST)
Oakland High School
DUER SOCCER COMPLEX (CST)
RSCSC (CST)
HICKORY CREEK PARK (EST)
LEXINGTON SOCCER COMPLEX (CST)
CAMP JORDAN (EST)
John Hunt Park (Huntsville)
PCSC- Cookeville
WCSC (CST)
MONTGOMERY BELL ACADAMEY (CST)
HOUSTON MIDDLE SCHOOL (CST)
MOSS WRIGHT (CST)
PROGRESS PARK (CST)
RINGGOLD HIGH SCHOOL (EST)
St. Georges Independent School
Drakes Creek (CST)
HYSA (CST)
CROCKETT PARK (CST)
Smith Park
SMYRNA ROTARY SOCCER PARK (CST)
Brackets: All Brackets

14U Boys Division 2 West
Date: 3/11,3/20,3/21,3/28,4/7,4/10,4/11,4/17,4/18,4/24,4/29,5/1,5/2,5/8
Venue: JOHN PAUL II (CST)
Mike Rose Soccer Complex
WCSC (CST)
UNIVERSITY SCHOOL OF JACKSON (CST)
Drakes Creek (CST)
E.S. ROSE COMPLEX
HERITAGE SOCCER COMPLEX
APSU Morgan Bros field
Brackets: All Brackets

14U Boys Division 2 East
Date: 3/6,3/7,3/27,3/28,4/10,4/11,4/17,4/18,4/24,4/25,4/30,5/1,5/2,5/5,5/8
Venue: PCSC- Cookeville
Pistole Park
UTC Intramural Complex
CAMP JORDAN (EST)
SAMSOM SPORTS COMPLEX (EST)
WCSC (CST)
Drakes Creek (CST)
SMYRNA ROTARY SOCCER PARK (CST)
MOSS WRIGHT (CST)
RSCSC (CST)
Brackets: All Brackets

14U Boys Division 3
Date: 3/6,3/7,3/10,3/21,3/28,4/9,4/10,4/11,4/17,4/18,4/21,4/25,5/1,5/2,5/8
Venue: Mike Rose Soccer Complex
HYSA (CST)
RSCSC (CST)
LEXINGTON SOCCER COMPLEX (CST)
WCSC (CST)
Drakes Creek (CST)
Wilson United
MOSS WRIGHT (CST)
CROCKETT PARK (CST)
UNIVERSITY SCHOOL OF JACKSON (CST)
Brackets: All Brackets

13U Girls Division 1
Date: 2/24,3/4,3/6,3/7,3/10,3/11,3/13,3/20,3/21,3/26,4/2,4/10,4/13,4/17,4/18,4/22,4/24,4/25,5/1,5/2
Venue: RSCSC (CST)
South Doyle High School
UNIVERSITY SCHOOL OF JACKSON (CST)
Powell Middle School
E.S. ROSE COMPLEX
WCSC (CST)
Oakland High School
MAYOR BOB LEONARD PARK
SMYRNA ROTARY SOCCER PARK (CST)
LEXINGTON SOCCER COMPLEX (CST)
Drakes Creek (CST)
Brackets: All Brackets

13U Girls Division 2 West
Date: 3/6,3/20,3/27,3/28,4/10,4/11,4/17,4/18,4/23
Venue: HYSA (CST)
Mike Rose Soccer Complex
LEXINGTON SOCCER COMPLEX (CST)
RSCSC (CST)
APSU Morgan Bros field
NORTH PARK (CST)
Brackets: All Brackets

13U Girls Division 2 East
Date: 3/20,4/7,4/10,4/11,4/17,4/18,4/24,5/1,5/2
Venue: FINLEY STADIUM (EST)
Drakes Creek (CST)
DUER SOCCER COMPLEX (CST)
CAMP JORDAN (EST)
MAYOR BOB LEONARD PARK
EASTMAN PARK @ HORSE CREEK (EST)
RSCSC (CST)
Friendship Christian School
Brackets: All Brackets

13U Girls Division 3 East
Date: 3/6,3/27,4/10,5/1,5/2,5/8
Venue: CAMP JORDAN (EST)
VULCAN PARK (EST)
West HS
TED RHODES METRO CENTER (CST)
Triple Creek Park
PCSC- Cookeville
Brackets: All Brackets

13U Girls Division 3 West
Date: 3/6,3/27,3/28,4/3,4/10,4/11,4/22,5/1
Venue: UNIVERSITY SCHOOL OF JACKSON (CST)
HOUSTON MIDDLE SCHOOL (CST)
WCSC (CST)
FRANKLIN COUNTY HS (CST)
Brackets: All Brackets

14U Girls Division 1
Date: 2/23,3/20,3/26,3/28,4/10,4/17,4/18,4/29,5/1,5/2,5/7,5/8,5/11,5/12
Venue: RSCSC (CST)
WCSC (CST)
Lakeshore Park (EST) (GA)
Karns HS
Oakland High School
TENNESSEE WESLYAN (CST)
West HS
Friendship Christian School
MOSS WRIGHT (CST)
Brackets: All Brackets

14U Girls Division 2 East
Date: 3/6,3/7,3/13,3/19,3/24,4/3,4/10,4/11,4/17,4/24,4/25,5/1,5/2,5/5
Venue: CAMP JORDAN (EST)
RSCSC (CST)
Drakes Creek (CST)
Oakland High School
SMYRNA ROTARY SOCCER PARK (CST)
REDOUBT FUTBOL COMPLEX (EST)
VICTOR ASHE PARK (EST)
HICKORY CREEK PARK (EST)
LAKESHORE PARK (EST)
US CELLULAR (EST)
MOSS WRIGHT (CST)
GALATIN HIGH SCHOOL (CST)
MAYOR BOB LEONARD PARK
Brackets: All Brackets

14U Girls Division 2 West
Date: 2/27,3/6,3/13,3/27,3/28,4/7,4/9,4/10,4/11,4/14,4/21,4/23,4/24,4/27,4/30,5/1,5/2
Venue: UNIVERSITY SCHOOL OF JACKSON (CST)
WCSC (CST)
LEXINGTON SOCCER COMPLEX (CST)
Mike Rose Soccer Complex
E.S. ROSE COMPLEX
Ezell-Harding Christian School
RSCSC (CST)
CROCKETT PARK (CST)
MOSS WRIGHT (CST)
PROGRESS PARK (CST)
Spring Hill High School
Brackets: All Brackets

14U Girls Division 3 East
Date: 3/7,4/3,4/8,4/10,4/11,4/17,4/25,5/1,5/2
Venue: JLRA (CST)
PCSC- Cookeville
WCSC (CST)
BRENTWOOD ACADEMY (CST)
CAMP JORDAN (EST)
HYSA (CST)
Brackets: All Brackets

14U Girls Division 3 West
Date: 3/6,4/11,4/16,4/18,4/23,4/25,5/1,5/2
Venue: Pleasant View Park
HERITAGE SOCCER COMPLEX
Mike Rose Soccer Complex
NORTH PARK (CST)
Ridley Park
Northwest High School
Brackets: All Brackets

15U Girls Division 1
Date: 2/6,3/6,3/7,3/13,3/21,3/27,3/28,4/10,4/11,4/15,4/17,4/18,4/21,4/24,4/25,4/28,4/30,5/1,5/2,5/12
Venue: Oakland High School
CHATTANOOGA CHRISTIAN (EST)
PCSC- Cookeville
RINGGOLD HIGH SCHOOL (EST)
CROCKETT PARK (CST)
UTC Intramural Complex
Lakeshore Park (EST) (GA)
South Doyle High School
LEXINGTON SOCCER COMPLEX (CST)
HOUSTON MIDDLE SCHOOL (CST)
WCSC (CST)
CAMP JORDAN (EST)
TENNESSEE WESLYAN (CST)
RSCSC (CST)
Drakes Creek (CST)
MOSS WRIGHT (CST)
Brackets: All Brackets

15U Girls Division 2 West
Date: 3/5,3/6,3/7,3/11,3/28,4/10,4/11,4/14,4/16,4/17,4/18,4/24,4/25,4/30,5/1,5/2,5/4,5/8,5/12,5/16
Venue: MRSC (CST)
HERITAGE SOCCER COMPLEX
RSCSC (CST)
CROCKETT PARK (CST)
WCSC (CST)
LEXINGTON SOCCER COMPLEX (CST)
St Benedict Academy(Cordova)
Mike Rose Soccer Complex
HYSA (CST)
HOUSTON MIDDLE SCHOOL (CST)
UNIVERSITY SCHOOL OF JACKSON (CST)
APSU Morgan Bros field
TRINITY CHRISTIAN ACADEMY (CST)
Brackets: All Brackets

15U Girls Division 2 East
Date: 2/27,2/28,3/6,3/7,3/20,3/21,3/26,3/27,3/28,4/3,4/10,4/11,4/17,4/18,4/24,4/25,5/1,5/2,5/14,5/16
Venue: RINGGOLD HIGH SCHOOL (EST)
BEARDEN HIGH SCHOOL SOCCER FIELD (EST)
MAYOR BOB LEONARD PARK
GREENVILLE HIGH SCHOOL (EST)
LAKESHORE PARK (EST)
JLRA (CST)
Greater Cleveland Soccer Complex
Karns HS
VULCAN PARK (EST)
SAMSOM SPORTS COMPLEX (EST)
CAMP JORDAN (EST)
EASTMAN PARK @ HORSE CREEK (EST)
Arrowhead Park
CIVITAN PARK (EST)
JOHN SEVIER ELEMENTARY SCHOOL (EST)
Cleveland T. Grimes Soccer Complex
MOUSECREEK SOCCER COMPLEX (EST)
Brackets: All Brackets

15U Girls Division 3
Date: 3/6,3/21,3/27,4/3,4/10,4/11,4/17,4/24,4/25,4/30,5/2
Venue: PCSC- Cookeville
Spring Hill High School
South Doyle High School
WHITE HOUSE SOCCER COMPLEX (CST)
St Benedict Academy(Cordova)
LEXINGTON SOCCER COMPLEX (CST)
RSCSC (CST)
WCSC (CST)
Brackets: All Brackets

16U Girls Division 1
Date: 2/24,3/6,3/7,3/9,3/13,3/20,3/21,4/10,4/11,4/14,4/17,4/18,4/24,5/2
Venue: Oakland High School
HYSA (CST)
Drakes Creek (CST)
LEXINGTON SOCCER COMPLEX (CST)
RSCSC (CST)
HOUSTON MIDDLE SCHOOL (CST)
MOSS WRIGHT (CST)
WCSC (CST)
CROCKETT PARK (CST)
LAUSANNHE COLLEGIATE SCHOOL (CST)
Brackets: All Brackets

16U Girls Division 2 East
Date: 2/6,2/20,2/28,3/6,3/7,3/28,4/2,4/3,4/16,4/20,4/24,4/25,5/1,5/2,5/8,5/9,5/12
Venue: Cleveland T. Grimes Soccer Complex
MAYOR BOB LEONARD PARK
BEARDEN HIGH SCHOOL SOCCER FIELD (EST)
PCSC- Cookeville
South Doyle High School
SMYRNA ROTARY SOCCER PARK (CST)
VICTOR ASHE PARK (EST)
RSCSC (CST)
Karns HS
HICKORY CREEK PARK (EST)
West HS
Gibbs High School
RINGGOLD HIGH SCHOOL (EST)
LAKESHORE PARK (EST)
JLRA (CST)
Brackets: All Brackets

16U Girls Division 2 West
Date: 3/19,3/21,3/31,4/3,4/10,4/11,4/16,4/17,4/23,4/28,4/30,5/1,5/2,5/7
Venue: Mike Rose Soccer Complex
Drakes Creek (CST)
RSCSC (CST)
LEXINGTON SOCCER COMPLEX (CST)
WCSC (CST)
MRSC (CST)
MOSS WRIGHT (CST)
PROGRESS PARK (CST)
UNIVERSITY SCHOOL OF JACKSON (CST)
Spring Hill High School
Brackets: All Brackets

16U Girls Division 3 East
Date: 3/6,3/20,4/3,4/17,4/18,4/24,5/1,5/2,5/15
Venue: Drakes Creek (CST)
RINGGOLD HIGH SCHOOL (EST)
Lincoln County High School
VICTOR ASHE PARK (EST)
KATIE HUNTER FIELDS (EST)
MOSS WRIGHT (CST)
Heritage High School
Brackets: All Brackets

16U Girls Division 3 West
Date: 4/1,4/3,4/23,4/24,5/1,5/2,5/8,5/12
Venue: Smith Park
Ridley Park
Drakes Creek (CST)
HOUSTON MIDDLE SCHOOL (CST)
HYSA (CST)
UNIVERSITY SCHOOL OF JACKSON (CST)
TRINITY CHRISTIAN ACADEMY (CST)
E.S. ROSE COMPLEX
Brackets: All Brackets

17U Girls Division 1
Date: 3/4,3/6,3/7,3/26,4/10,4/11,4/17,4/18,4/25,4/27,4/30,5/2
Venue: JOHN PAUL II (CST)
Oakland High School
SAMSOM SPORTS COMPLEX (EST)
MAYOR BOB LEONARD PARK
EASTMAN PARK @ HORSE CREEK (EST)
Karns HS
CROCKETT PARK (CST)
West HS
RSCSC (CST)
BEARDEN HIGH SCHOOL SOCCER FIELD (EST)
Brackets: All Brackets

17U Girls Division 2 West
Date: 3/6,3/21,4/3,4/10,4/11,4/16,4/18,4/23,4/25,5/1,5/2,5/7,5/8
Venue: Mike Rose Soccer Complex
UNIVERSITY SCHOOL OF JACKSON (CST)
WCSC (CST)
HERITAGE SOCCER COMPLEX
Ridley Park
PROGRESS PARK (CST)
RSCSC (CST)
LEXINGTON SOCCER COMPLEX (CST)
APSU Morgan Bros field
NORTH PARK (CST)
WC JOHNSON (CST)
Independence High School
Brackets: All Brackets

17U Girls Division 2 East
Date: 3/6,3/21,3/31,4/9,4/10,4/11,4/13,4/18,4/24,5/1,5/2
Venue: Gibbs High School
PCSC- Cookeville
RSCSC (CST)
WHITE HOUSE SOCCER COMPLEX (CST)
FELLOWSHIP CHURCH (CST)
Drakes Creek (CST)
REDOUBT FUTBOL COMPLEX (EST)
Blackman High School
MOSS WRIGHT (CST)
Brackets: All Brackets

18U Girls Division 2
Date: 3/6,3/7,3/21,3/28,4/2,4/3,4/10,4/17,4/18,4/24,4/25,4/30,5/1,5/2,5/7,5/8
Venue: MRSC (CST)
PCSC- Cookeville
Drakes Creek (CST)
LEXINGTON SOCCER COMPLEX (CST)
MAYOR BOB LEONARD PARK
UNIVERSITY SCHOOL OF JACKSON (CST)
Friendship Christian School
E.S. ROSE COMPLEX
JLRA (CST)
Brackets: All Brackets

19U Girls Division 1
Date: 2/23,3/6,3/10,3/24,3/28,4/3,4/10,4/11,4/30
Venue: RSCSC (CST)
SAMSOM SPORTS COMPLEX (EST)
LEXINGTON SOCCER COMPLEX (CST)
MAYOR BOB LEONARD PARK
TED RHODES METRO CENTER (CST)
E.S. ROSE COMPLEX
Brackets: All Brackets

19U Girls Division 2 East
Date: 2/7,2/14,3/6,3/13,4/11,4/16,4/17,4/18,4/22,5/1
Venue: Bicentennial Park
LAKESHORE PARK (EST)
SAMSOM SPORTS COMPLEX (EST)
RINGGOLD HIGH SCHOOL (EST)
Karns HS
HICKORY CREEK PARK (EST)
WAYNE HANSARD (EST)
Cleveland T. Grimes Soccer Complex
Brackets: All Brackets

19U Girls Division 2 West
Date: 3/6,4/3,4/11,4/18,4/22,4/25,5/1,5/2,5/7
Venue: Lincoln County High School
UNIVERSITY SCHOOL OF JACKSON (CST)
WCSC (CST)
FRANKLIN ROAD ACADEMY (CST)
RSCSC (CST)
JLRA (CST)
Ridley Park
Brackets: All Brackets